نمونه سازی یا مدل کردن :

ساخت وبلاگ
چکیده : نمونه سازی یا مدل کردن : - نمونه سازی یا مدل کردن : زمانی که ما عملیات اسکن را انجام می دهیم آبجکت ... با عنوان : نمونه سازی یا مدل کردن : بخوانید :

نمونه سازی یا مدل کردن :

- نمونه سازی یا مدل کردن : زمانی که ما عملیات اسکن را انجام می دهیم آبجکت مورد نظر را در نرم افزار مرتبط با اسکنر کامل می کند و یک مدل یا نمونه سه بعدی (3d) به ما می دهد که در اصطلاح می گوییم نمونه یا مدلینگ انجام شده است ؛ که ما می توانیم هر قسمت از این مدل یا نمونه را به راحتی ویرایش کنیم تا به مدل یا نمونه دلخواه خود برسیم. که در نتیجه نمونه سازی یا مدلینگ به پایان می رسد.

- کاربرد نمونه سازی یا مدلینگ : اصولاً نمونه سازی یا مدلینگ برای ساخت نمونه ایی از همان آبجکت اولیه یا همان آبجکت اما با ویرایش و تغییراتی جدید انجام می شود؛نمونه های سه بعدی و مدلینگ ها در انواع صنعت از جمله :صنعت پزشکی , صنعت مبلمان سازی و منبت و چوب , قالبسازی , اتومبیل سازی , دندانسازی و دندان پزشکی , مجسمه سازی , صنایع هواپیمایی و هوا فضا , میراث فرهنگی , معماری , انیمیشن , جواهرسازی و ... و ساخت مدلهایشان کاربرد دارد .

- انواع اسکنر برای نمونه سازی : اسکنرها در دو نوع پرتابل و پایه دار هستند ودارای دقت و وضوح متفاوت می باشند ؛ که هر هر نوع بنا بر کاربردشان مورد استفاده قرار می گیرند . کمپانی shining3D یک کمپانی چینی درجه یک می باشد که کیفیت , دقت و سرعت اسکنرهای آن بالا می باشد.

- انواع اسکنرهای shining3D : 

1- Eascan : Eascan-T                        

 Eascan-D                                                

2-Einscan : Einscan-s                     

Einscan                                                

Einscan-pro (Handheld)

3-optimscan  (opticscan) :

Optim scan-3M

Optimscan-5M  

4-Dental

5-  Freescan-X3  (Handheld)

6- فتوگرامتری (photogrammetry)

 


برچسب‌ها: اسکنر سه بعدی مجسمه سازی, مبلمان, مبلمان سازی, صنعت مبلمان, اسکنر مبلمان سازی
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۵ساعت 13:45  توسط farvardin  | 
...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : يکشنبه 18 تير 1396 ساعت: 17:56